NAUJIENOS


Nukeliavome į XIX amžių...

Lopšelio-darželio pedagogės birželio 9 d. aplankė Rokiškio krašto muziejuje paskutines dienas skaičiuojančią išskirtinę parodą "Karalienės Viktorijos laikų mada 1830–1900 m." iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos. Paroda, užpildžiusi dvaro erdves, puikiai papildo čia jau esančią ekspoziciją "Rokiškio dvaras XIX a. - XX a. vidurys" . Rodos, Tyzenhauzų moterys tik minutėlei išbėgo...    

 Sužinojome daug įdomių ir stebinančių faktų iš to laikmečio mados suvokimo ir aprangos istorijos. Išėjusios iš muziejaus dalinomės įspūdžiais ir stebėjomės, koks didelis skirtumas tarp pamatyto ir šiandieninio gyvenimo, koks milžiniškas progresas (o gal regresas?) drabužių madoje...

                                                                                               Lopšelio - darželio direktorė Jolanta Garunkštienė


Birželio 1- oji - tarptautinė Vaikų gynimo diena

"Patikimiausias būdas gerai išauginti vaikus – tai padaryti juos laimingus...."(O. Vaildas )

Birželio 1-ąją, linksmai nusiteikę "Nykštukų" ir "Boružėlių" grupės vaikučiai, kartu su auklėtojomis Regina Mekuškiene ir Kristina Jasinevičiene, paminėjo šią dieną darželio kieme žaisdami judrius žaidimus, pūsdami ir gaudydami muilo burbulus... Vėliau, pakviesti Obelių miesto bibliotekos darbuotojų, piešė ant šaligatvio plytelių spalvotomis kreidutėmis, dėliojo dėliones... Saldūs prizai taip pat pradžiugino mažuosius pramogėlės dalyvius. Gera vaikų nuotaika ir šypsenėlės jų veiduose džiugino visus, esančius šalia ir besirūpinančius laiminga jų vaikyste...

 


Atsisveikinimas su draugais iš "Drugelių" grupės

 „Drugeliams“ liko tik dvi-paskutinės dienos pabūti darželinukais...

Visi -vaikai ir suaugusieji atsisveikina, palieka prisiminimo dovanėles, piešinius, gražius palinkėjimus, rankos paspaudimus.

 Artimiausi „kaimynai“- „Boružėlių“ grupės vaikai ir jų auklėtojos  - Kristina Jasinevičienė ir Ina Kondratienė, būsimiems pirmokams  parašė  laiškučius su palinkėjimais, gražiai įrišo, dar saldainį pridėjo ir įteikė salėje, kaip tikriems pirmokams su rankos paspaudimu, nedrąsia šypsena.
Auklėtoja Kristina pagarsino vardus vaikų, kurie kitais metais lankys „Drugelių“ grupę, įteikė jiems savo gamintus drugelius su sėkmės palinkėjimais.
  Atsidėkodami „Drugeliai“ pakvietė savo draugus į išleistuvių šventės „Kelionė į mokyklą“ generalinę repeticiją, vėliau visi kartu apsilankė „Drugelių“ grupėje. Ten buvo pasveikinti  būsimi priešmokyklinukai. Draugai padovanojo jiems savo gamybos piešinių knygą su svajonėmis ir palinkėjimais.

„Ačiū, ačiū už staigmenų rytą“- dėkoja auklėtoja Jolanta Kulienė ir vaikai.

 

 


"Gegužė - gražiausias laikas..." - teigia priešmokyklinukai

„Gegužė-gražiausias laikas, džiaugiasi didelis ir vaikas“,- tokiu A. Karosaitės eilėraščio sakiniu priešmokyklinukai pradėjo paskutinį mėnesį darželyje.

   Pagerbę Mamas, apdovanoję jas savo darbeliais, dainomis ir nuostabiausiais posmais, suskubo žengti pirmuosius žingsnius mokyklos link:

-surengė savo piešinių parodą įstaigos laiptinėje „Aš mokinys“ - juk įsivaizdavus save kaip  linksmą, su nauja kuprine pirmoką, daug lengviau žengti į mokyklą;

-susipažino su būsimąja Mokytoja, apsilankę jos išmanioje klasėje;

-buvo apdovanoti „Abėcėlės “ švente jau esamų pirmokų, šiltai priėmė Obelių gimnazijos Direktoriaus ir pavaduotojos sveikinimus, bei padrąsinimo žodžius, neapsieita ir be saldžių dovanėlių vaikams;

-tėvelių ir lopšelio-darželio darbuotojų džiaugsmui įstaigos laiptinėje puikuojasi 18 būsimų pirmokų nuotaikingų foto-portretų su draugų, auklėtojos, logopedės komentarais.

- paliko grupėje ateinantiems „Drugeliams“ svajonių knygą, kur į piešinius sudėjo
 daug vaikiškų svajonių, kurios padės jų draugams sėkmingai pritapti grupėje kitais metais.

     Tačiau „Drugeliai“ nepamiršta pabaigti ir pradėtų darbų, jie sėkmingai apsodino ir prižiūri savo lysvę darželio kieme... Intensyviai ir kruopščiai atlieka rimtus, pasirengimo mokyklai, testus .

Žinoma ilsisi taip pat turiningai-gegužės mėn. 25 d. buvo nuvykę į Utenos r. esančią triušiukų fermą. Ten praleido nepamirštamą popietę tarp gyvūnėlių: triušiukų, ožiukų, ūdrų, bebrų bei... galybės paukščių...

          Ką gi, liko tik gražiai atsisveikinti su darželiu, prisiminti  turiningai praleistus metus, padėkoti tėvams, seneliams už bendradarbiavimą, nepamirštamas akimirkas, pagalbą grupėje ir pirmyn... Mokyklos link.

 

                                                     Pagarbiai -„Drugelių“ grupės auklėtoja Jolanta Kulienė


"GRAŽI MŪSŲ ŠEIMYNĖLĖ"

„Susirinkom šiandien čia visi

Nes atėjo šventė nuostabi!

Linksma mums sulaukus tiek svečių –

Mylimiausių mus šeimos narių...“

 Tokiais žodžiais „Boružėlių“ grupės vaikučiai pasveikino savo artimuosius – mamytes, tėčius, močiutes ir broliukus, atvykusius į renginį „Graži mūsų šeimynėlė!“, skirtą Šeimos dienai paminėti. Šventėje sėdinčių ir nuobodžiaujančių tikrai nebuvo... Grupės auklėtojos Kristina Jasinevičienė ir Ina Kondratienė visus šventės dalyvius pakvietė linksmai prisistatyti, pašokti ratelį, pagroti ritminiais muzikos instrumentais, bei... pademonstruoti atliktus namų darbus... Visus linksmai nuteikė ir išjudino Jovilės ir jos šeimos mėgstama dainelė su judesiais „Turiu laivelį mažą“. Vaikų globos namuose gyvenančių vaikučių – Nojaus, Vaidos ir Danieliaus šeimynos iškepė po pyragą, kuriais pasivaišino visi renginio dalyviai. Dominykas su močiute Zita pakvietė pašokti ratelį „Jurgeli meistreli“, o Vėjo brolis Kornelijus visus sužavėjo šokiu, atliekamu pagal legendinio atlikėjo Maiklo Džeksono muziką... Greta su mamyte namuose pagamino pyragą „Varškės tinginys", o Domas su savo mamyte Inga ir broliu Arnu padainavo dainelę apie meškiuką Rudnosiuką. Laikas neprailgo šokant, vaišinantis, klausant... „Boružėliai“ taip pat pristatė savo namų darbą – linksmai atliko dainelę apie artėjančią margą vasarą.

Renginio metu  „Boružėlių“ grupės auklėtojos  kiekvienai šeimai įteikė po padėką – už aktyvų dalyvavimą grupės gyvenime 2015- 2016 mokslo metais, už malonų ir šiltą bendravimą, bendradarbiavimą, bei pagalbą organizuojant renginius. Vaikučiai artimiesiems padovanojo pačių pagamintus širdelių medelius ir knygeles „Aš ir mano šeima“.  

Šventės kulminacija – didelis ir ugnimi „besispjaudantis“ tortas bei filmukas. Vaikučių artimieji, besivaišinantys šventiniu tortu ir sultimis, susidomėję stebėjo filmuką „Boružėlių dienelės darželyje“, kuriame -  pačios įdomiausios ir įsimintiniausios akimirkos iš veiklų, išvykų, renginių ir kasdienio vaikų gyvenimo grupėje.

Šventė baigėsi, bet laikas, praleistas kartu, dar ilgai išliks visų – tiek vaikučių, tiek jų artimųjų, tiek auklėtojų atmintyje ir širdyse... Ačiū visiems, suradusiems laiko pabūti kartu! Mūsų šeimynėlė ne tik graži, bet ir labai šauni!

 

„Boružėlių“ grupės auklėtoja Kristina Jasinevičienė


Tėvelių dėmesiui!

 

     ,, ... net ir iš akmenų, pasitaikiusių kelyje, galima sukurti ką nors gražaus...“

Gerbiami Tėveliai,

lopšelio-darželio taryba inicijuoja akciją ,,Padovanok  darželiui akmenuką“.   

Gal savo kieme ar laukuose rastumėte gražų akmenuką ar didesnį akmenį ir nepagailėtumėte jo padovanoti mūsų lopšeliui-darželiui, na o mes juos panaudotume kiemo pagražinimui.

     Puoškime savo darželio aplinką kartu!

 

                                                                       Lopšelio-darželio tarybos pirmininkė V. Piskarskienė


Svarbi informacija apie priešmokyklinį ugdymą

Download
Atsisiųsti
PRIEŠMOKYKLINIS. ATSAKYMAI Į DAŽNIAUSIAI
Adobe Acrobat Document 109.7 KB

Darželinukai akcijos „Darom 2016“ dalyviai

Šių metų balandžio mėn. 27 d. dvi Obelių lopšelio - darželio vaikučių grupės - " Boružėliai" (auklėtojos K.Jasinevičienė ir I. Kondratienė) ir "Drugeliai"

( auklėtoja J. Kulienė) dalyvavo aplinkos tvarkymo akcijoje "Darom 2016". Pirmiausia vaikai darbavosi darželio teritorijoje, o vėliau patraukė takučiu link "Senosios gaisrinės"... Net iki

" Žaliosios" ir ambulatorijos nukeliavom!  Visą laiką vaikučių akytės atidžiai stebėjo aplinką, o rankytės ėmė ir į maišus krovė  "negerų žmonių" ant žemės numestas šiukšles - popierius, butelius, maisto pakuotes... 

 

Šauniai padirbėję mažieji darželinukai pasižadėjo patys nešiukšlinti, bei mylėti ir saugoti gamtą!

                                                                                                Daugiau akcijos akimirkų  - Galerijoje 

 

                                                                                                                                                     Auklėtoja Kristina Jasinevičienė


JURGINIŲ MUGĖ 2016 ( balandžio 22 d.)

   Balandžio 22 d. mūsų lopšelyje-darželyje šurmuliavo jau tradicine tampanti Jurginių mugė. Visus atvykusius, grieždami nuotaikingas melodijas, į salę  pakvietė Skemų globos namų kapelos muzikantai.  ,,Prijuostės" lėlių teatro jaunieji aktoriai  - „Nykštukų“, „Boružėlių“ ir „Drugelių“ grupės vaikai -  parodė savo spektakliukus. O po to... Kupini gerų emocijų  vaikučių artimieji ir šventiško renginio svečiai, skubėjo apsipirkti mugėje.  Ant grupių prekystalių buvo galima rasti ne tik skanių kepinių, bet ir  darbščiųjų mūsų tėvelių išmoningų rankdarbių. Kapelos muzikantai mus linksmino ilgai, kol šurmuliavo prekyba. Buvo labai smagu ir pirkėjams, ir pardavėjams.

Norime  padėkoti visiems vaikučių tėveliams už aktyvų dalyvavimą mugėje. O už smagią nuotaiką ačiū muzikos vadovei Žanai Kaladienei, atvežusiai puikiuosius kapelos muzikantus.

 

                                                        Organizatorių vardu – „Nykštukų“ grupės auklėtoja Violeta Piskarskienė


Integruota logopedės ir „Boružėlių“ grupės vaikų veikla                                                                                              (2016-04-19)

 

Obelių lopšelyje – darželyje logopedo pagalbą vaikučiams teikia logopedė Rasa Kundelienė. Jos darbo tikslas-  laiku nustatyti kalbėjimo bei kalbos sutrikimus ir bendradarbiaujant su vaikučių tėveliais bei auklėtojomis, juos šalinti. Keletas „Boružėlių“ grupės vaikučių lanko individualias logopedines pratybas ir padedami specialistės mokosi taisyklingai tarti kalbos garsus, lavina artikuliacinį aparatą, girdimąjį suvokimą, turtina žodyną, lavina regimuosius, erdvės, laiko ir kitus suvokimus.

 O balandžio mėn. 19 dieną atlikti artikuliacinio aparato mankštą, kontroliuoti liežuvio judesius stebint save veidrodėlyje, logopedė pakvietė visus „Boružėlių“ grupės vaikus. Savo darbo patirtimi ji pasidalino su įstaigos pedagogėmis. Veiklos metu taip pat buvo lavinama vaikučių girdimoji atmintis bei smulkioji motorika, plečiamas žodynas, pavadinant kūno dalis. Smagiai visus nuteikė pirštukų mankštelė, deklamuojant eilėraštuką apie namelį, paslaptinga dėžutė su paveikslėliais, kuriuose buvo pavaizduotos žmogaus kūno dalys... O įdomiausia pratybų dalis – pasakos apie liežuvėlį klausymas ir bandymas suvaldyti savo liežuvėlio judesius stebint logopedę Rasą.

Veiklos metu vaikai patyrė tikrai daug teigiamų emocijų ir išmoko linksmai atlikti liežuvėlio mankštą.

 

                                                                                                    „Boružėlių“ grupės auklėtoja Kristina Jasinevičienė 


Rokiškio raj. vaikų kūrybinės raiškos fiesta „Prijuostės teatras“                                                      (2016-04-14)

 

„...Pasakas kuria ne rašytojai, o Pasakų Fėja...“

                                                                (J. Laucius)

              Obelių lopšelyje – darželyje  2016-04-14 dieną  vyko Rokiškio rajono kaimiškų vietovių ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikų lėlių teatrų fiesta - „Prijuostės teatras“. Šis renginys - jubiliejinis. Penkti metai vaikai ir pedagogai kuria ir vaidina lėlių vaidinimus, džiugina vieni kitus nuotaikingais pasirodymais, semiasi naujų režisūrinių sumanymų, dalinasi kūrybine patirtimi. Antri metai  renginyje dalyvauja Juodupės lopšelio-darželio, bei Kamajų gimnazijos Kamajų ikimokyklinio ugdymo skyriaus įstaigų vaikai ir pedagogės. Pandėlio universalaus daugiafunkcinio centro ikimokyklinukai ir auklėtojoms, ruošėsi dalyvauti ir šiemet, bet sutrukdė liga.

              Gera matyti, kaip keičiasi, stiprėja ir tobulėja auklėtojų-režisierių sumanymai, kūrybiniai sprendimai: Juodupės lopšelio-darželio auklėtojos R. Jasiūnienės  2015m. naudotos siūtos lėlės   keitėsi į sumaniai ir išradingai gamintų iš antrinių žaliavų lėles. Vaikai ir pedagogė vaidino pasaką „Trys paršiukai“; Kamajų priešmokyklinukų parodytame lėlių vaidinime pagal lietuvių liaudies pasaką  „Pagrandukas“ idėja glūdi paprastume – auklėtoja J. Braukylienė  puikiai apgalvojo kaip teatrinė veikla gali teikti džiaugsmo tiek artistams, tiek žiūrovams. Obelių lopšelio-darželio pedagogės K. Jasinevičienė, I.Kondratienė, V. Piskarskienė, R. Mekuškienė, J. Kulienė teatrų fiestoje pristatė net tris spektakliukus (aktoriai 2-7 m. vaikai), kurie vertė mąstyti, pasimokyti ir linksmai pašėlti.

              - Netiesa, kad teatrinė veikla vaikams - sunki, nuobodi, neįdomi. „Prijuostės teatre“ mes pamatėme, kad tai priklauso nuo sumanaus pedagogo, jo idėjų, noro kalbėti, būti, kurti, džiaugtis kartu su vaiku“,- teigia „Prijuostės teatro“ sumanytoja Obelių lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jolanta Kulienė.

              Fiestos dalyviai buvo  apdovanoti šventiniais  pyragais, gėlėmis ir padėkos raštais.

Dėkojame renginio rėmėjams : „Alfa idėjos“ direktoriui Algirdui Seibučiui ir parduotuvės „GėLinukas“ savininkei Ernestai Pivoriūnienei.

             Ačiū svečiams ir visiems dalyviams už neišdildomus įspūdžius. Iki susitikimo kitais metais.

                                                                                                            Obelių lopšelio-darželio direktorė  Jolanta  Garunkštienė


"Drugelių" grupės vaikai Rokiškio rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio                     amžiaus vaikų renginyje ,,Mažieji talentai“

     Obelių lopšelio-darželio „Drugelių“ grupės vaikučių kolektyvas 2016 m. balandžio 7 d. dalyvavo Rokiškio rajono savivaldybės  J. Keliuočio viešosios bibliotekos  vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus organizuotame renginyje „Mažieji talentai“. Vaikai dainavo ir šoko lietuvių liaudies šokį „Senis ir bobutė“. Juos paruošė grupės auklėtoja J.Kulienė ir meninio ugdymo mokytoja  Ž.Kaladienė.

   Reikia pasidžiaugti, kad šiais „kompiuteriniais“ laikais vis tik randama metodų, kaip atkreipti vaikų dėmesį, kviečiant juos į biblioteką netradiciniais būdais. Įrodymas to – ši linksma popietė su knygų personažais - Pepe ir Karlsonu.

  „Drugelių“ grupės vaikai iš renginio grįžo patenkinti, gavę vardines padėkas ir ... po vaflinį saldainį iš „juokingo“ Karlsono.

 

                                                                                                              „Drugelių“ grupės auklėtoja J.Kulienė


Pavasarinė akcija "Sutikime sparnuočius"

    Pavasaris – gamtos atbudimo, paukštelių sugrįžimo metas. Tai žino net ikimokyklinukai. Todėl  Obelių lopšelio – darželio „Boružėlių“ grupės vaikučiai, pasitikdami Žemės dieną, pakvietė savo šeimų narius būti aktyviais akcijos „Sutikime sparnuočius“ dalyviais ir sugrįžtantiems paukšteliams pagaminti naujus namelius – inkilėlius.

Galime pasidžiaugti, kad vaikučių tėčiai ir seneliai iš tiesų pasistengė. Vienas už kitą gražesni ir įdomesni inkilėliai atkeliavo į grupę. Beliko surengti inkilų kėlimo šventę.

Kovo 17-ąją vaikučiai, kartu su grupės auklėtojomis, dairėsi po darželio teritoriją ir rinko į kuriuos medžius kelti inkilėlius. Ir žinot, ką? Visiems inkilėliams sukabinti pritrūko medžių... Tad draugiškai pasitarus buvo nutarta penkis inkilėlius padovanoti Obelių miesteliui. Šią idėją palaikė ir suorganizuoti antrąją inkilų kėlimo šventę padėjo Lopšelio – darželio direktorė J.Garunkštienė, Obelių miesto seniūno  pavaduotoja A. Žėkienė, bei Obelių bendruomenės centro pirmininkas V. Jocys.

Ir štai, sugrįžę po šv.Velykų atostogų – balandžio 5-ąją, būrelis „Boružėlių“ grupės vaikučių, lydimi auklėtojų Kristinos Jasinevičienės ir Inos Kondratienės, bei jų padėjėjos Irutės Šeikuvienės,  atkeliavo į miestelio parką prie Ramintos šaltinėlio kelti inkilų. Juk ir šioje gražioje miestelio vietoje mažieji dažni svečiai... Tikimės, kad naujus namelius suradę mažieji giesmininkai, džiugins ne tik vaikučių, bet ir visų miestelio žmonių širdeles.

Dėkojame visiems šios akcijos dalyviams – inkilėlių gamintojams - Gabijos L., Jovilės K., Edvarduko P., Urtės S. tėčiams, Gustino J. tėčiui ir seneliui, bei Amelios L. seneliui. Už pagalbą juos keliant – Lopšelio – darželio darbuotojams – Algiui S., Petrui B., Rolandui G., bei seniūnijos darbuotojui Ričardui M. Ir, žinoma – akcijos globėjams – Obelių seniūnijos atstovei A.Žėkienei, bei bendruomenės centro pirmininkui V. Jociui. Dėkojame Jums visiems už tai, kad  parodėte gražų pavyzdį vaikams - jog esame ir turime išlikti gamtos dalimi ir rūpintis ja.

 

                                                                                                            „Boružėlių“ grupės auklėtoja Kristina Jasinevičienė

 

 

 


                                                 "Mažųjų džentelmenų diena" - kovo 8-oji

Kovo 8-toji vaikams nieko nesakanti diena. Tačiau šiemet „Drugelių“ grupės bendruomenė  nutarėme pažaisti šią suaugusiųjų šventę vaikiškai. Grupės berniukai tapo džentelmenais, atitinkamai ir elgėsi.

Sukūrę gėlių, kurios niekada nenuvysta, sveikino visas įstaigos moteris su kovo 8-tąja- Tarptautine Moters diena. Moterys be galo džiaugėsi, nes tai buvo pirmosios gėlės šį lietingą rytą, dėkojo ir glėbesčiavo berniukus-džentelmenus, o mums priešmokyklinukams tai gera bendravimo pamoka, juk reikia ne tik prieiti su gėle, ją įteikti, į akis pažiūrėti, bet ir pasakyti kažką malonaus. Įdienojus po grupes vaikščiojo „suaugę džentelmenai“, dovanojo gėles visoms įstaigos Moterims. 
                                                                                  Ačiū sakome , jums- Vyrai, jūs puikus pavyzdys mūsų mažiesiems ir                                                                                       džiugi akimirka mums Moterims.

 

                                                                                                          Pagarbiai- „Drugelių“ grupės auklėtoja Jolanta Kulienė            Pažintinė "Boružėlių" grupės vaikų išvyka pas Obelių komandos ugniagesius                                                                        (2016-03-03)

Kovo 3-iąją "Boružėliai", lydimi grupės auklėtojos Kristinos Jasinevičienės ir padėjėjos Irutės Šeikuvienės, keliavo susipažinti su Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Obelių komandos ugniagesiais ir jų atsakingu darbu. Vaikučius sutiko, maloniai ir kantriai su jais bendravo ugniagesiai Kęstutis Daščioras ir Saulius Strumskis. Mažieji smalsuoliai domėjosi ugniagesių technika, apranga, darbo ir poilsio sąlygomis... Akytės spindėjo iš džiaugsmo sėdint mašinoje, matuojantis šalmą, stebint švyturėlius ir girdint sirenų garsus... Nors ir pavargę, bet kupini įspūdžių, bei gerų emocijų, sugrįžome į antruosius savo namus - darželį. Dėkojame Obelių komandos ugniagesiams už šiltą priėmimą ir naudingus pamokymus.

                                                                                                                                               Auklėtoja Kristina Jasinevičienė


                      Konkurse " Visi skirtingi - visi lygūs 2016" mūsų auklėtinė Gabrielė

 

 

  Vasario mėnesį Rokiškio rajono Psichologinė pedagoginė tarnyba organizavo, jau tradiciniu tapusį,   konkursą

,, Visi skirtingi – visi lygūs 2016“.

 Šių metų meninių darbų tema ,, Močiutės pasaka “. Obelių lopšelio- darželio priešmokyklinio ugdymo  ,,Drugelių“ grupės auklėtinė - šešiametė Gabrielė Urbonaitė, paskatinta ir padedama logopedės Rasos Kundelienės, noriai įsitraukė į kūrybinį darbą. Gabrielytei piešimas- viena iš maloniausių veiklų. Spindinčios akys, susikaupimas veiduke, kai mergaitės rankoje piešimo priemonė ir baltas popieriaus lapas, daug ką pasako. Jos piešiniai kupini šviesių spalvų, vaikiško džiaugsmo, šilumos. Tai patvirtina ir Gabrielės auklėtoja Jolanta Kulienė.

    Vaikų darbai buvo eksponuojami Rokiškio kultūros centre. Visi dalyviai po parodos uždarymo gavo atminimo dovanėles.

 

 

                                                                                                                                                                     Logopedė Rasa Kundelienė


                             Žiema, žiema, bėk iš kiemo! 

 

Vasario 9 dieną vaikučiai į darželį rinkosi smagiai šurmuliuodami, nes nusimatė linksma ir triukšminga diena - žiemos varymo - Užgavėnių šventė.

,,Boružėlių" ir ,,Drugelių" grupių vaikučiai, padedami auklėtojų, jau buvo pasidarę žiemos varytojų šiurpias kaukes, o iš vakaro, padedant mamytėms ar močiutėms, prisikepę ir įvairiausių blynų.

Patiems mažiausiems - ,,Nykštukų" grupės vaikučiams, jų mamytės ir čigonų rūbus surado, ir blynukų į dėžutes pridėjo....

Labai gaila, kad nuo ankstyvo ryto kieme pliaupė lietus, tad tos žiemos ir varyti beveik nereikėjo... Tačiau vaikučiai garsiai ir nuoširdžiai skandavo ,,Žiema, žiema nebegrįžk!".

,,Čigonai"  sukvietė į salę visus kartu pasilinksminti, pasistiprinti ir smagiai patriukšmauti. O salėje iš tiesų buvo labai smagu ir triukšminga: čia ir gydytoja vaikus ,,gydė“ nuo visų ligų, ir ,,čigonė" būrė kortomis, o persirengėliai šoko, dainavo, sakė oracijas... Šventę vainikavo Kanapinio ir Lašininio kova.  Kaip ir priklauso - Kanapinis nugalėjo Lašininį! Su nekantrumu laukiame sugrįžtančio pavasario...

 

                                                                                               „Nykštukų“ grupės auklėtoja Violeta Piskarskienė


                         Gerumo akcija "Baltasis badas"

Žiema – sunkus metas mūsų draugams – paukšteliams ir žvėreliams. Nemažai mūsų grupės vaikučių šeimų rūpinasi paukšteliais, turi prie namų įsirengę lesyklėles, pakabina lašinukų zylutėms. Tai tikrai šaunu!

Tačiau visų mūsų pagalbos žiemą laukia ir miško gyventojai – žvėreliai. 

Todėl sausio mėn. 25-27 d. beveik visos "Boružėlių" grupės vaikučių šeimos aktyviai įsijungė į gerumo akciją "Baltasis badas" - nešė maistą žvėreliams - morkas, bulves, kopūstus, burokus, obuolius, šieną, grūdus, kruopas... 

O sausio 27-ąją mažieji "Boružėliai", lydimi Edvarduko tėčio Kęstučio, dirbančio eiguliu, ir Amelios mamytės Kristinos, vyko į Deksnės mišką, kur suruošė vaišių "stalą" badaujantiems gyvūnams. Už gerą darbą vaikučiai taip pat buvo "apdovanoti" - miške surado "kiškio pyragą"...

Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios gražios akcijos įgyvendinimo!

                                                               "Boružėlių" grupės auklėtoja Kristina Jasinevičienė

 

 


SAUSIO 13-osios  - LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS MINĖJIMAS OBELIŲ LOPŠELYJE - DARŽELYJE

    Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – paminėjome dalyvaudami  visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje " Atmintis gyva, nes liudija“. Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ siekiama prisiminti prieš 25 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Tad ir mūsų įstaigos visų grupių languose 8 val. ryto sužibo žvakutės...

O veiklų metu paprastai ir suprantamai vaikučiams buvo pasakojama apie Sausio 13­-osios įvykius, pagerbtos tos baisios nakties aukos... Neužmirštuolių žiedais pasipuošė "Boružėlių" grupės vaikai. Kartu su auklėtoja K. Jasinevičiene  jie lankėsi miesto bibliotekoje,kur apžiūrėjo knygų parodą, skirtą Laisvės Gynėjų dienai paminėti.

Apie tai, kaip sausio 13-ąją minėjo vyriausi mūsų auklėtiniai -  "Drugelių" grupės vaikai, pasakoja jų auklėtoja J. Kulienė: 

2016-01-13 dieną buvau džiugiai nustebinta, kai į grupę susijaudinusi atskubėjo Kišūnų šeima ir įteikė piešinį:

- Čia nupiešėm mes,- tepasakė... - Edvinas paaiškins.
 Taip prasidėjo sausio 13-tosios rytas. Tolimesnė vaikų  grupės veikla rutuliojosi kuo puikiausiai, vaikai klausinėjo, o mes su Edvinu atsakinėjome. 
Kalbėjome daug: apie televizijos bokštą- kokio jis aukščio; apie tankus,kaip jie atrodo, ar sunkūs, ar toli šaudo,? Ar buvom? Ar matėm? Viską išsiaiškinę apie Sausio 13-tosios dienos įvykius vaikai, manau, nepamirš, nes patys, motyvuotai, dalyvavo pokalbyje, klausinėjo, klausėsi atsakymų, kuriuos jiems pateikė draugas ir ...auklėtoja vis įsikišdavo.

Noriu   padėkoti Kišūnų šeimai- mamai ,sesei Eglei ir mūsų Edvinui už tokią gražią iniciatyvą,  piešinį ir , žinoma, už išsamius atsakymus į mums rūpimus klausimus.

 


 

 

 

 Kūrybinių darbų parodėlė " BESMEGENIŲ ŠALYJE"  puošia mūsų darželio laiptinę. Tai bendras ikimokyklinio ugdymo "Nykštukų" grupės vaikų, jų tėvelių ir pedagogų darbas. 


                                Šventiniai kalėdiniai renginiai (2015-12-18):

                                          Kaip "Boružėliai" kūrė "Kalėdinę nykštukų pasaką"...

Gruodžio 18-ąją į darželio salę susirinko daug mažų ir didelių nykštukų...Tėveliai, seneliai, tapę dideliais nykštukais, padėjo savo mažiesiems sukurti nepakartojamą ir nuotaikingą pasaką - "Kalėdinę Nykštukų pasaką..." Pirmiausia nuskambėjo linksmas nykštukiškas pasisveikinimas... Po jo kalėdinę pasaką su muzikiniais intarpais (dainelėmis, rateliais, žaidimais) sekė dideli nykštukai - vaikučių mamos, močiutės, auklėtojos..... Žaidėme, šokome, dainavome ir pasaką kūrėme visi kartu... O kokia gi kalėdinė pasaka be Kalėdų senelio? Ir jis, smagiai ir garsiai pakviestas, aplankė mus... Toks linksmas, energingas ir dosnus - ir pašoko, ir pažaidė kartu, ir dovanėlių pilną maišą atsinešė... 

Už gerą nuotaiką ir smagiai praleistą laiką kartu nuoširdžiai dėkojame visiems, padėjusiems sukurti šventišką ir nuostabią kalėdinę pasaką!      

                                                                                                                           "Boružėlių" grupės auklėtoja Kristina Jasinevičienė

 

P.S. daugiau smagių šventinio renginio akimirkų "Boružėlių" grupės internetiniame puslapyje, adresu : http://obeliuboruzeles.jimdo.com/

 

 

                               "Drugelių" grupės šventėje -    „Kalėdinio varpo pasakojimas“ 

 

„Kalėdų varpui sugaudus“- atgijo „Drugelių“ žaislų parduotuvės žaislai. Ką jie kalbėjo, deklamavo, dainavo... tikrai girdėjo  Kalėdų Senelis ir vaikučių-žaisliukų tėveliai. 
Susitikimas su Kalėdų Seneliu vaikams Didžiausia metų šventė, kuriai labai rimtai ir atsakingai ruošiamės, o ji ,tarsi fejerverkas puft... ir praeina, palikdama gražiausius prisiminimus, spalvingas nuotraukas ir, žinoma, dovanas. Dėkojame įstaigos Direktorei, kuri pasirūpino, kad visi darželio-lopšelio vaikai gautų saldainių.

Ačiū „Drugelių“ bendruomenei, taip gausiai susirinkus į šventę.

                                                                                                                                  „Drugelių“ grupės auklėtoja -Jolanta Kulienė


                                                       Kalėdų karavanas

        Gruodžio 17 d. į Rokiškio Nepriklausomybės aikštę atvyko po Lietuvą keliaujantis "Coca-Cola" Kalėdinis karavanas. Jau 15 metus gyvuojančio projekto tikslas - padėti šalies mokykloms sukurti geresnes sąlygas sportuoti. 

  Mūsų įstaigos „Drugelių“ grupės vaikų grupelė nuvyko į Rokiškį ir ten sutiko   Kalėdinį „Coca-Cola“  karavaną.  Vaikai patyrė daug malonių įspūdžių, jie įsitikino, kad Senelis dosnus, geras, tik- „kodėl jo barzda pilka?“- taip ir nesužinojo... Darželio atstovai parvežė visai įstaigai dovanų-sportinio inventoriaus. 

 

   Kartu su Kalėdų seneliu karavaną lydėjo ir žymūs sportininkai. "Drugeliams" pavyko su jais nusifotografuoti. Kas žino, gal ateity šie vaikai lygiuosis į tokius sportininkus kaip E. Krungolcas ir I.Serapinaitė... Dabar  šios garsios pavardės vaikams nieko nesako. Jie smagiai kartu sportavo, skandavo, mojavo ir grįžo į grupę su vaikiškomis viltimis ir laukimu...                        
                                                           Priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtoja J.Kulienė.


                                                      Kalėdos - Stebuklų metas!

  Negalime nepasidžiaugti „Drugelių“ grupės Urtės Ivanauskaitės mamytės Agnės dovana vaikų džiaugsmui- Besmegeniu.

Labai „sušildė“ ši rankų darbo netikėta  dovana-staigmena iš antrinių žaliavų.
Džiugu patirti, kad žmonės mielai dalinasi gerumu -  tikrai artėja Kalėdos...

Labai dėkojame Urtės mamytei.

   Pagarbiai- „Drugelių“ grupės bendruomenė.  

 

 


                                            Šventėms artėjant...

  Artėjant Didžiosioms Metų šventėms, kai suaugusieji pradeda nerimauti ir beprotiškai visur skubėti, vaikai gi, žvilgčioja pro langus ar nepamatys Kalėdų senelio padėjėjų. Jie  netyčia užmiršta pasiimti po eglute padėtą dovanėlę, ar parašo vaikams laiškutį, primindami, kad reikia būtų kantriems ir geriems, belaukiant Kalėdų Senelio nuveikti daug darbų darbelių.

  Taigi, „Drugelių“ grupės vaikučiai ,kartu su auklėtoja dirba pluša: puošia eglutę, dabina savo grupę, kuria darbelius, jais džiugina ne tik tėvelius, bet rengia parodėles  ir bibliotekoje.

  Vaikai dar tiki stebuklais ir  jie pildosi... Puiku! Mieli suaugusieji, sustokite ir pasidžiaukite vaiko stebuklu- pasiklausykite jo pasakojimo, kaip susitiko kiškį su saldainiu, susapnavo „skanųsapną ... Jūsų gyvenimas taps džiaugsmingesnis ir lengvesnis.

  Ramių Jums Kūčių vakaro, turtingų Kalėdų ir linksmų Naujųjų Jums linki -  

"Drugelių" grupės auklėtoja Jolanta Kulienė

 

          "Drugelių" grupės vaikų komanda konkurse "Sveikuolių sveikuoliai" ( 2015-12-03)

 Š.m. gruodžio 3-iąją priešmokyklinio ugdymo "Drugelių" grupės vaikų komanda dalyvavo tarptautinio vaikų, mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso "Sveikuolių sveikuoliai" I etape, kuris vyko Rokiškio lopšelyje - darželyje "Varpelis" ir laimėjo prizinę - III vietą!

Mūsų komandai teko rungtis su stipriomis komandomis iš kitų Rokiškio miesto darželių. Vaikams labiausiai patiko estafečių rungtys - čia jie buvo greičiausi... 

Obelių l/d jau 5-erius metus iš eilės dalyvauja „Sveikuoliukų“ projekte, tas įdirbis pradėjo duoti rezultatų:vaikai daug žino apie sveiką gyvenseną, pažįsta daržoves ir vaisius,žino jų naudą žmogaus organizmui. Svarbiausia, kad vaikai jau gali apie tai papasakoti viešai.

Konkurse buvo klausimų ir apie saugų elgesį gatvėje.Čia  susitikome „savo tetą policininkę“, kuri atvažiuoja pas mus į darželį su šuniuku Amsiu. Žodžiu, patyrėme truputį įtampos, daug įspūdžių ir gerų emocijų....

Dėkojame sveikatos priežiūros specialistei Neringai Pajadienei, kuri padėjo ruošti vaikus šiam konkursui. 

Auklėtoja Jolanta Kulienė


                                     Šeimų sporto turnyras (2015-11-21)

Šeštadienį, lapkričio 21 d., į Obelių miesto Sporto klubą („Žaliąją“) rinkosi  tėveliai su savo vaikučiais į jau antrus metus  Lopšelio-darželio tarybos organizuotą Šeimų sporto turnyrą. Visus susirinkusius pasveikinti  atskubėjo ir miestelio seniūnaitis R. Kundelis. Labai visiems buvo džiugu, kad turnyrą sutiko paremti UAB ,,Svaita“ ir UAB ,,Kosmelita“. Smagios, nuotaikingos estafetės, vedamos auklėtojos J. Kulienės, patiko ir vaikučiams, ir jų tėveliams. Dalyviai skirstėsi namo , nešini rėmėjų dovanėlėmis , gera nuotaika ir, žinoma, prasmingai praleistu laiku bendruomenėje.


                                                                                                                                                                                                           Lopšelio-darželio tarybos pirmininkė  V. Piskarskienė  Akimirkos iš Sporto šventės - Galerijoje                     Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimas                                 


Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau tryliktus metus inicijuoja lapkričio 16 - osios - Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje.Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra MOZAIKA.

Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Tolerancijos mozaikas kūrė dviejų mūsų įstaigos - ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo - grupių  vaikai ir jų auklėtojos.


Ikimokyklinio ugdymo "Boružėlių" grupės auklėtojos Kristina Jasinevičienė ir Ina Kondratienė, pasitelkdamos į veiklas įvairių rasių, tautų lėles, žaismingai ir linksmai kartu su 3-5 m. amžiaus ugdytiniais, aiškinosi žodžio Tolerancija prasmę ir reikšmę. Mažieji ikimokyklinukai nutarė į savo grupę priimti vaikučius, atvykusius iš kitos šalies, su jais draugauti, nepaisant, kokia kalba jie kalba, ar kokia yra jų kūno spalva... Šios grupės Tolerancijos  Mozaika  - Paveikslas - sukurtas iš įvairių spalvų lininio audinio skiautelių...

 

Priešmokyklinio ugdymo "Drugelių" grupės vaikai ir auklėtoja Jolanta Kulienė Tolerancijos dienai įprasminti sukūrė pastatomą tvorelę iš antrinių žaliavų ir pavadino ją "Draugystės mozaika"  Vaikai išsirinko savo gražiausius darbus ir juos aptarė: kokie jie skirtingi -  aplikacija, koliažas, lankstinys, piešinys, nutapytas guašu... Dėl savo skirtumų juk nėra jie negražūs ar neverti būti bendrame paveiksle. Taigi, suklijavę visų grupės vaikų kūrybinius darbelius į mozaiką, priešmokyklinukai pasigamino nuotaikingas širmas savo žaidimams.                  "Drugelių" grupės vaikučiai kuria puokštes iš gamtos grožybių...

Lapkričio mėnuo „Drugeliams“ – spalvingas, kūrybingas, gausus darbų darbelių. Lai niekas nebando sakyti, kad paskutinis rudens mėnuo pats niūriausias, slegiantis, lipnus voratinkliais, pasibaisėtinas blogu oru... Tai melas. „ Kaip pasiklosi, taip išmiegosi“- sako lietuvių liaudies išmintis. „Drugelių“ grupės vaikai , kaip tie žvėreliai ežiukas ar voverėlė, ruošiasi žiemai. Jie prisirinko ir prisidžiovino gražiausių rudens šalnų numargintų lapų, pilnos dėžutės kaštonų ir kankorėžių, dar nežinia kiek vaisių ir daržovių sėklų. Visa tai, kad turėti ką veikti ilgais žiemos vakarais...Juokauju... Visa tai, kad kurtume, išbandytume, surastume kažką naujo, dar nepatirto... Kad išmoktume nebijoti dirbti-klysti, pykti- nusiraminti, pradėti –baigti, džiaugtis- grožėtis.

Nuotraukose- kuriame puokštes iš gamtos grožybių, kurių atnešė mamos ir prisirinkome vaikštinėdami po Obelių miestelį.  Kurti komandoje nėra lengva, juk kiek vaikų- tiek skirtingų nuomonių. Tačiau rezultatą vis tik pasiekėme, sukomponavome dvi rudens puokštes, savos gamybos rožes  kažkaip sudėjome į bendrą rezultatą, nors oi kaip norėjosi, kad visos rožės būtų matomiausioje vietoje ir kiekviena atskirai. Ginčuose gimė tiesa, o po darbų laukė pyragas, juk lapkričio 6-toji „Pyragų diena“. Kol kaito arbatinuke vanduo, aptardami savo puokščių pavadinimą, nė nepajutome kaip ištirpo paskutiniai pyrago likučiai, nesulaukėme nė arbatos, tačiau, kaip buvo gera atvirai pasikalbėti, nekonkuruoti ir nesipykti, atsiverti ir dalytis. To ir palinkėjome visoms vaikų šeimoms ateinantį savaitgalį- šilumos, atvirumo ir paprastų šiltų akimirkų visiems kartu prie arbatos.                                                                                                                                             Grupės auklėtoja Jolanta Kulienė


Projektas „Sveiki ir fiziškai aktyvūs vaikai – sveika visuomenė“

Jau antrą kartą Lietuvoje vykdomas tęstinis vaikų sveikatinimo projektas "Sveiki ir fiziškai aktyvūs vaikai - sveika visuomenė".  Vienas iš projekto uždavinių - organizuoti kineziterapinius užsiėmimus vaikams. Labai smagu, kad lapkričio 5 d. mūsų įstaigoje viešėjo Utenoje įsikūrusio medicinos centro darbuotojai - kineziterapeutai - Loreta ir Mindaugas, kurie 5-6 metų vaikučiams pravedė mankštą taisyklingos laikysenos palaikymui ir koregavimui. Įvairūs pratimai, bei  judrieji žaidimai vaikams suteikė tikrai daug džiugių emocijų!


                               Iniciatyva "Švarių rankų šokis 15"

Pranešame džiugią žinią - mūsų įstaigos priešmokyklinio ugdymo "Drugelių" grupės vaikučiai pirmą kartą dalyvauja iniciatyvoje "Švarių rankų šokis 15", kurį organizuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA)! Iniciatyva "Švarių rankų šokis" skirta ugdyti teisingus vaikų rankų higienos įpročius ir į rankų plovimo procesą pažvelgti linksmai...

Vaikučius paruošė grupės auklėtoja Jolanta Kulienė ir meninio ugdymo mokytoja Žana Kaladienė. Kviečiame pažiūrėti -    https://youtu.be/fc8JlTGdvc4


Mokinių atostogų metu - spalio 30 d. -  Obelių lopšelio - darželio direktorė Jolanta Garunkštienė ir auklėtoja Kristina Jasinevičienė dalyvavo pažintiniame seminare " Bendradarbiavimas - būdas siekti geresnės vaikų ugdymo kokybės". Šiame seminare dalyvavo Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus ir Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo skyriaus specialistės, bei Rokiškio ir Kupiškio rajonų ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogės. Metodinės išvykos metu buvo aplankyti Subačiaus lopšelis - darželis ir Kupiškio lopšelis - darželis "Saulutė", pasidalinta gerąja patirtimi, vaikų ugdymo naujovėmis... Dalyviams gerą įspūdį paliko ir apsilankymas Palėvenės bei Kupiškio bažnyčiose,  Kupiškio muziejuje. 


 

Spalio 5-ąją Lopšelio - darželio salėje skambėjo "Drugelių" grupės vaikučių muzikinis sveikinimas darželio pedagogėms " Rudenėli, eikš pas mus..." 

Vaikų dainelės ir gražūs rudeniniai darbeliai atnešė šventinę nuotaiką į mūsų įstaigą. Dėkojame priešmokyklinio ugdymo pedagogei J. Kulienei , kuri paruošė šiltą ir malonų sveikinimą!

             Projektas baigėsi...Džiaugiamės jo rezultatais!

              Obelių lopšelyje-darželyje nuo 2013 m.  gruodžio iki 2015 m. rugpjūčio mėnesio  buvo vykdomas vietos projektas  “Rokiškio r. Obelių mokyklos-darželio vaikų žaidimų aikštelių atnaujinimas” finansuojamas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

              Darželio lauko aikštelės įrengimai ir pavėsinės buvo seni, surūdiję, moraliai pasenę, neestetiški, nesaugūs ir neatitinkantys higienos normų. Pasinaudoję  projekto lėšomis, sutvarkėme vaikų darželio aikšteles, senus įrengimus pakeitėme naujais, šiuolaikiniais, estetiškais, saugesniais, atitinkančiais vaikų amžių ir higienos reikalavimus. Vykdant projektą, įvyko dvi talkos, kuriose dalyvavo darželį lankančių vaikų tėvai, artimieji ir įstaigos darbuotojai. Jų metu buvo pašalinti seni, sulūžę ir surūdiję žaidimų aikštelės įrenginiai, o likę  naujai nudažyti. Dėkojame visiems, kurie prisidėjo gražinant lopšelio-darželio aplinką ir tvarkant vaikų žaidimų aikšteles.

Projekto metu buvo suremontuotos keturios pavėsinės, įrengti suoliukai. Pastatyti du žaidimų aikštelių su čiuožynėmis, kopėtėlėmis ir laipynėmis komplektai, įrengtos naujos balansinės ir spyruoklinės sūpynės. Sumontuotos trys smėlio dėžės su atverčiamais dangčiais-suolais.

             Džiaugiamės, jog naujomis aikštelėmis gali naudotis ne tik darželį lankantys, bet ir vietiniai miestelio, bei į biblioteką ateinantys vaikai, miestelio mamos su vaikučiais, kuriuos prižiūri namuose. Įrengimai, atitinkantys šių dienų poreikius, padės organizuoti saugų vaikų užimtumą, sudarys sąlygas aktyvesniam vaikų fiziniam judėjimui, praplės vaikų saviraiškos,  gebėjimų, sveikatinimo, grūdinimo galimybes.

                                                                                                                                          Direktorė               Jolanta Garunkštienė


            Obelių lopšelio - darželio vaikučius aplankė Amsis!


Rugsėjo 14-ąją, lydimas policijos pareigūnų - Enrikos Pavilonienės, Agnės Macijauskaitės ir Andriaus Smalsčio,  mažuosius obeliečius aplankė šuniukas Amsis. Vaikučiai smalsiai stebėjo svečius, klausėsi pareigūnų patarimų, kaip saugiai elgtis kelyje ir gatvėje, kur žaisti ir kur važinėtis dviratukais, bendravo su Amsiu, vaišinosi svečių atvežtais saldainiais. 

Daugiau akimirkų iš susitikimo- Galerijoje